4 Mayıs 2013 Cumartesi

***MAKYAJ FIRÇALARIM***

Makyaj fırçalarımı bloğa daha hiç eklemedim.Çünkü nerden başlayacağımı bilemedim,tek tek mi yazsam yoksa toplumu yazsam.Bugün toplu olarak yazmaya karar verdim ve uzun bir yazı olup sizleride sıkmamak adına kısa kısa yorumlar yaptım.

Real Tecniques Powder Brush: İsminden de görüntüsünden de anlaşılacağı gibi pudra fırçam,severek kullanıyorum.Kılları yumuşacık.

Real Tecniques Blush Brush: Ortası kubbe şeklinde, bu kısmıyla allığı alıyoruz çevresindeki kıllar ise allığı homojen dağıtmaya yarıyor,başarılı bir fırça.

Mac 187:duo fibre blush,187 çok amaçlı bir fırça,krem allık,aydınlatıcı,hafif uygulamak istediğim toz allıklarda kullanıyorum.Ben pek sık kullanmasamda likit fondöten uygulamadada çok başarılı bir fırça.

Sigma F80: Likit fondöten uygulamada kullanıyorum,çok sık kıllı,temizlerken biraz uğraştırıyor ama değer çünkü beğendiğim bir fırça.

Mac 168:angled contour blush,ben bu fırçayı kontür yapmak için kullanıyorum.Aynı zamanda allık sürmek sürmek içinde kullanılıyor,allık sürmek için buna pek sıra gelmiyor açıkcası.Bu fırçayı alırken bana yardımcı olan muaya,kontür için aldığımı bunun dışında hangi amaçlarla kullanabileceğimi sormuştum,oda bu fırçayla kendilerinin likit fondöten de uyguladıklarını söylemişti.Mac 224:blending fırçam,bu benim ilk mac fırçam,bu fırçayı çok seviyorum,kesinlikle fiyatını hakediyor.

Mac 217:Yine mac'in meşhur fırçalarından birisi,herkesin bildiği gibi gölgelendirmede ve crease bölgesini belirginleştirmede kullanılıyor ayrıca yoğun renk uygulamak istersenizde kullanılabilir.Az fırça kullanmak isteseniz blending fırçası ve concealer fırçası olarakda kullanabilirsiniz ama benim favorim blendingde mac 224.

Mac 239:en çok kullandığım fırçalardan biride bu,göz kapağına far uygulamak için kullanıyorum,farın rengini yoğun olarak uygulamamı sağlıyor,fırça sertliği tam olması gerektiği gibi.


Sigma E30: pencil brush,göz altına far uygulamada,karıştırmada en çok da göz pınarını,kaş altını ve dudak üstünü aydınlatmada kullandığım fırça.


İnglot 22T: kapatıcı uygulamada kullanıyorum,sürekli kullandığım bir fırça değil.Bu iş için genelde parmaklarımı kullanıyorum:).

İnglot 17TL: Açılı eyeliner fırçası,çok kullandığım bir fırça değil ben eyelinerdan çok kaş doldurmada vs. kullanıyorum,kılları biraz sert geliyor bana.

İnglot 23T:Bu fırça benim ilk makyaj fırçam,uzun zamandır benimle ve abartmıyorum hergün kullandığım ve hergün yıkadığım bir fırça.Eyelinerı hergün sürüyorum,artık vazgeçilmezim oldu,eğik uçlu fırçalarla sürmeyi denemedim çünkü bu fırçayla uygulamak bana çok kolay geliyor hemde eyelinerı ince uygulamayı sevdiğimden dolayı bana daha uygun geliyor.

Yukarıda yazdığım fırçalar dışında daha uygun fiyatlı fırçalarımda var bunlar makyaja yeni başlarken fırçaya çok para vermek istemediğim fırçalar.İnnova pudra fırçası:Üzerinde pudra ve allık fırçası yazsada allık için çok büyük bir fırça,pudra için güzel bir fırça,kılları yumuşacık,uygun fiyatlı pudra fırçası arayanlara önerebilirim.Yalnız set olarak satılanların içinden çıkan küçük benim kullandığım tek olarak satılıyor.

TBS allık fırçası:Yatsı şekilde ve yumuşak kıllı bir fırça,yine uygun fiyatlı,mineral allıklarda başarılı buluyorum,fazla tozutmuyor.

Ecotools far fırçası:Kılları sık ve yumuşak birazda geniş bir far fırçası,yalnız yumuşaklığından dolayı farı çok soft uyguluyor ama güzel dağıtıyor.Rengini iyi vermesi için kat kat geçmek gerekli.

Ecotools eyeliner fırçası:Bu fırçayı çok seviyorum,inanılmaz yumuşak,göz altıma far uygularken ve kaşlarımı doldurmada kullanıyorum.

Umarım sıkmamışımdır.Görüşmek üzere...2 yorum: