2 Eylül 2012 Pazar

THE BALM FRAT BOY ALLIK


Aslında bu yazıyı yazsam mı yazmasam mı diye çok düşündüm çünkü bu allık hakkında yeterince yazı yazıldı ama fotoyu bloğa eklemişken,elim silmeye de pek gitmedi,belki benim gibi almakta kararsız olanlar varsa diye onlar için yazıyım dedim.


Allık şeftali renginde ama biraz pembelik içeriyor.İçerisinde sim,ışıltı vs yok,glow görünümde vermiyor bildiğimiz mat yapıda bir allık.Biliorsunuz melba çok övülen bir allık o yüzden mac e her gitmem de inceliyorum alıyım mı almayım mı derken,hep bırakıyoum çünkü rengi gözüme koyu geliyor.Frat boy ile hemen hemen aynı renkteler,sadece frat boy melbadan bir ton daha açık .Durum böyle olunca frat boyun hem uygun fiyatlı olması hemde renginin daha açık olması sebebiyle frat boyu almaya karar verdim.Bu arada frat boy gramaj olarak melbadan daha fazla.


Daha önce the balmın allıklarından down boyu da almıştım.Çok memnun kaldım,severek kullanıyorum,ürünü merak edenler varsa yazısı blogda mevcut.


Ürünün özelliklerine gelince zararlı içeriği az,kalıcılığı fondöten üzerinde gayet iyi,pigmentasyonu ise çok yüksek bir allık,benim gibi çok açık tenliler sürerken dikkatli olmalı.İlk aldığımda dalgınlıkla mac 168 fırça ile sürme gafletinde bulundum,sonuç tahmin ettiğiniz gibi:))Birde benim ten rengime şeftalilerden çok pembeler daha çok yakışıyor.Şeftali tonlu sadece iki allığım var birisi style diğeri ise bu.Gerçi style tam şeftali bu ise şeftali*pembe,ama style kabında koyu durmasına ragmen yüzde açık renk duruyor,bu kullanım kolaylığı sağlıyor,frat boy ise daha koyu duruyor.

3 yorum:

 1. Cok guzel balm alliklarin pigmentasyonlari gercekten de iyi gule gule kullan

  YanıtlaSil
 2. Gule gule kullan. Rengini cok begendim. Bende ara renkleri tercih ediyorum. Yararli oldu bu post benim icin cunku alligim kirildi,simdilik bronzer kullaniyorum ama allik almam sart olacak 1aya kadar.

  boyaynasiyansimacisi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. renk harikaymış

  http://trendydolap.blogspot.com/

  YanıtlaSil