9 Temmuz 2011 Cumartesi

AVENE TERMAL SU


Avene termal sudan memnun olan o kadar çok kişi duydum ki,bende sonunda almaya karar verdim.İyiki de almışım.
Ürünün vadettiklerine gelince;
Avene termal su,yatıştırıcı, tahriş giderici ve anti-enflamatuar özelliğine sahiptir. Ciltte tepki veren hassas hücreleri güçlendirir, cildin PH’ının dengelenmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemindeki kilit hücrelerin etkinliğini artırarak cildi daha güçlü hale getirir.
Kızarıklık,kaşıntı ve gerginliğe iyi gelir.Yüzdeki kızarıklıklar, kaşınma ve kesikler, dermatolojik ve cerrahi müdahalelerden sonra, güneş yanıkları, dermatolojik tedavilerde tamamlayıcı bakım, akne tedavisi sonrası bakımda kullanılır.
Günlük olarak;makyaj temizliği sonrasında,epilasyon sonrasında,pişiklerde kullanılabilir.Erkeklerde traş sonrasında kullanabilirler.Bunun haricinde de spor sonrasında,seyahat esnasında,yaz mevsiminde ferahlamak için kullanabilirsiniz.
Peki bu ürün gerçekten vadettiklerini başarıyor mu?
Cilt tipim kuruya dönük karma,normalde bu yaz mevsimi başlangıcında cildimin yağlanması gerekirken,ilginç bir şekilde cildimde nemsizlikten ötürü kuruma oldu,ne kadar nemlendirici sürsem de bu durum pek değişmedi.Ancak termal suyu kullanmaya başladığım iki gün içerisinde,cildim nemlendi.Termal sudan sonra nemlendiricimi uyguladım,sanırım nemin daha iyi hapsedilmesini sağladı.İlginç olan ise yüzüme sıktığımda yanaklarımda hafif gerilme hissediyorum ama yüzümü kurutmuyor aksine nemlendiriyor.Makyaja başlamadan öncede yüzüme sıkıyorum,özellikle ten makyajımın daha güzel durmasını sağlıyor.Ayrıca yüzdeki kızarıklığıda yatıştırıyor.
Tavsiye eder miyim?Özellikle cildi kuruya dönük olanlara,cildi hassas olanlara,alerjik bir cilde sahip olup,cildi kızaranlara,tatilde bol bol güneşlenip,denize girenlere şiddetle tavsiye ederim.Belki cildi yağlı olanlar ve hassas olmayanlar çok fazla fayda göremeyebilirler,ama yüze sıkınca güzel serinlik veriyor ve cildi rahatlatıyor bunun için kullanabilirler ama şartta değil.300ml 27,50TL.

3 yorum:

  1. SWOTPİSCES: BU BENDE DE VAR, ALMIŞTIM, AMA HALA AÇMADIM, OLUMLU TEPKİLER DUYMAK GÜZEL. (:

    YanıtlaSil
  2. bende kullandım eczane hediye etmişti:) çok güzel bişe bu güneşlenip güneşlenip yüzüme sıktım baya ferahlatıyordu:)

    YanıtlaSil
  3. canim bende cok seviyorum, bu ürünün sayesinde tüm cilt bakimimi artik Avene´den aliyorum siddetlede tavsiye ederim, cok güzellestiriyor : )

    YanıtlaSil